sunski Harrachov

VÝLETY V OKOLÍ HARRACHOVA

Harrachov je ideálním výchozím bodem pro několik zajímavých výletů a objevování okolních krás Krkonoš. Zde je seznam některých oblíbených výletů, které můžete podniknout z Harrachova:

TIPY NA VÝLETY

  • Sněžka: Nejvyšší hora České republiky, Sněžka (1602 m.n.m), je oblíbeným výletním cílem z Harrachova. Turistická trasa na Sněžku vás provede úchvatnou krajinou a nabídne úžasné výhledy.
  • Mumlavské vodopády: Přibližně 2 km od Harrachova se nacházejí nádherné Mumlavské vodopády. Krásná procházka podél horského potoka vás odmění impozantními vodopády.
  • Rokytnice nad Jizerou: Nedaleké městečko Rokytnice nad Jizerou nabízí další možnosti turistiky a cyklistiky. Můžete navštívit například skalní vyhlídku na rozhledně Štumpovka.
  • Špindlerův Mlýn: Turisticky známý Špindlerův Mlýn je také v dosažitelné vzdálenosti. Zde si můžete užít další turistické trasy, adrenalinové aktivity a zajímavá místa, jako je Labská přehrada nebo Vodopád Labského dolu.
  • Bozkovské dolomitové jeskyně: Cca 40 km od Harrachova se nachází Bozkovské dolomitové jeskyně. Prohlídka těchto unikátních jeskyní s podzemními jezery a nádhernými útvary je nezapomenutelným zážitkem.
  • Liberec: Město Liberec ležící asi 30 km od Harrachova nabízí různé atrakce, jako je ZOO, Botanická zahrada nebo oblíbený aquapark.

Tyto jsou jen některé z mnoha výletů, které můžete podniknout v okolí Harrachova. Krkonoše a jejich okolí jsou bohaté na krásnou přírodu, historické památky a zajímavá místa, která stojí za to objevit.